Нещодавно зіткнувся з проблемою. Згорів бак. Знайомі порадили: зніми кришку, пошукай там маленьку пімпочку і натисни на неї. І о диво, бак заробив. Але ось проблема, ця сама пімпочка, почала вибивати постійно. Домашні тиждень зітхали над бойлером, і коса дивлячись на мене голосили: – Пора викликати майстра.
Пів ночі сидіння у google, і я дізнався: що маленька пімпочка називається – біметалічний запобіжник, що при спрацьовуванні цього самого біметалічного запобіжника потрібно терміново викликати майстра, знайшов купу страшних фото з зображенням гидоти, яку люди вигрібали з бойлера відрами (до речі, через цієї гидоти, бак споживає більше електрики), і кілька способів спуску води. Чого я не знайшов, так це докладної, покрокової інструкції, як цей бойлер розібрати, почистити, а головне потім зібрати, і щоб це все, після довгих знущань, таки запрацювало.

І ось, після вдало завершеної, а головне самостійного ремонту бойлера, я вирішив поділитися досвідом з іншими страждаючими, з тих чи інших причин не бажають викликати майстра. (Зауважу, після самостійного чищення, бойлер працює вже пів року. Три рази плюємо через ліве плече, і стільки ж стукаємо по дереву).
Скликав я домашніх, і кажу: – Найближчі вихідні не позичати, будемо бак ремонтувати. – Майстри позовом? – Зраділи вони. – Ніяких майстрів. Спершу я його поламаю, а потім можна і майстри.
Тому, пункт 1 – дуже важливий пункт. Позбавляє від постійного питання: – «А може не треба? А?»
Придушити панічний настрій у родині. Спробуйте скорчити розумно-наплювацьке особа сантехніка з жека, під час аварії (типо, ми вечорами, після роботи, тільки тим і займаємося, що бойлера чистимо). І жодним жестом не видати свої побоювання. Це повинно допомогти. Але ні в якому разі не врятує вас від їдких зауважень «Я ж казав (а)», у разі невдачі.
Останній шанс викликати майстра.
Ні? Ну, тоді, як казав Гагарін: – «ПОЇХАЛИ!»
Якщо у вас не така хитра система як у мене, з купою краників, запасіться водою. А якщо хитра, я думаю, ви повинні знати, як виконати все далі описане і не відключити квартиру від холодної води.
Знеструмлюємо бойлер!
Спуск води.
В інтернеті існує думка, що воду можна спустити, за допомогою зворотного клапана. Бути може десь, з кришталево чистою джерельною водою, це і можливо (навіщо тоді чистити бак?), У себе, після п’ятнадцяти хвилин вбитого часу, я застосував інший, дієвіший спосіб.
Перекриваємо вентилі гарячої та холодної води. Хтось з домочадців тримає тазик, а ми відкручуємо на вході в бойлер шланг подачі холодної води і зворотний клапан. І одягаємо замість усього цього інший шланг, другий кінець якого опускаємо в унітаз, раковину, відро … Шланг подачі гарячої води не чіпаємо.
І так, що у нас вийшло? Вхідні крани на квартиру перекриті, бойлер підключений до гарячої води, а з отвору холодною в унітаз, раковину, відро … опущений шланг.
У вас повинен бути ще один кран, який ви перекриває, коли не користуєтесь бойлером, тобто той, який стоїть на виході гарячої води з бака. Так от, його необхідно відкрити. Тепер відкриваємо гарячу воду на кухні або у ванні. І в ідеалі зі шланга, який опущений в унітаз і т / д … повинна политися вода.
І так воду спустили. Дунули в шланг, щоб переконатися, що вода дійсно зійшла, а не просто забився шланг.
Знімаємо металеву кришку
У мене бойлер – gorenjeCtiki (gbfu 100 i). Продавець мені довго плів про тени в маслі, як же я його матюкав, коли побачив, що там звичайний сухий тен. До чого я це, та до того, що з побоювання, що все це масло витече, я знімав кришку, разом з усією електричної частиною, яку благополучно і залив, а потім сушив феном.
Загалом, якщо впевнені, що у вас ніякого масла немає, від’єднайте всю електричну частину, попередньо наклеївши на дроти папірці з позначками, що і куди потім під’єднати. Якщо не впевнені … можете зробити як я, а можете придумати що краще …
Знову ставимо когось із домашніх з тазиком побільше і відгвинчуємо болти через один. Відгвинчуємо акуратно, поки кришка не прочиниться і не виллється залишки води, або не відвалиться разом з болтами в тазик. У моєму випадку, її довелося віддирати викруткою. Якщо у вас та ж проблема, знарядь акуратніше, щоб не пошкодити прокладку.
Зняли кришку? Жахнулися вмісту? Пошкодували свої нирки і вирішили завтра ж купити фільтр для води? Вітаю, півсправи зроблено!
Тепер вимиваємо бак усередині. У підвішеному стані вимити бойлер не реально. Зняти його одному (35кг) нічого не пошкодивши тим більше. Якщо ви, один чоловік у сім’ї, і покликати на допомогу вам нема кого, можете вчинити як я: (пам’ятаємо, що холодна вода у мене качає) одягаємо шланг на холодну воду, і під натиском вимиваємо бак зсередини, попередньо поставивши кого-небудь з тазиком під баком. Якщо ж у вас система не хитра … застосовуємо кмітливість.
Ну що думали всі, можна збирати? .. Ан ні …
Перевіряємо ще одну штуку. Усередині повинен бути штир, схожий на електрод для зварювання, така палиця, з наліплених на неї гидотою, як бенгальські вогні, тільки велика. Називається магнієвий анод (mg анод), який служить для запобігання КАРРОЗІІ МЕТАЛУ (здається, стверджувати не стану). Так от, якщо цієї палиці немає, або якщо вона менше 15 – 20 сантиметрів (залежно від обсягу бойлера), у мене висить сантиметрів 60, біжіть в магазин, попередньо дізнавшись діаметр різьби.
Купуємо, укручуємо, ну тепер нарешті можна збирати.
Збираємо в зворотній послідовності. Моя порада: підключіть бойлер до води, не підключаючи електрикові, наповніть і залиште на добу. Що б перевірити на предмет підтікання. Якщо все в порядку, збираємо все інше. Включаємо в мережу.
Якщо працює, радіємо, підвищенню авторитету в родині і зекономлені гроші. Якщо ні, перевіряємо правильність підключення проводів і біметалічний запобіжник.
Бажаю удачі!
PS: У момент чищення бойлера, я ні про яку статтю і не замислювався. Тому, фотоархіву, настільки захоплюючого проведення часу, на жаль немає. Заради такого випадку, знову, розбирати і збирати бак, мені ліньки, а красти фото з чужих сайтів, совість не дозволяє.
Перед написанням, я знову вліз в інтернет, що б перевірити статтю на корисність. Знайшов пару подібних статей, навіть не статей, а обговорень на форумах в 90 томів, де 95% флуд, зате з фото. Так от, якщо в пошуку наберете, наприклад: «чистка бойлера фото» або «магнієвий анод фото», обов’язково знайдете зображення всіх нутрощів.

ПідКлюч – сервіс по ремонту і підключення, чистки бойлерів у Львові всіх відомих світових марок.

Ми виконує якісний ремонт і чистку бойлерів з виїздом досвідченого інженера на будинок.Також ви можете замовити майстра в найближче передмістя.
При ремонті використовуються оригінальні запчастини від виробника. Ми даємо гарантію на запасні частини 3 місяці і на виконану роботу – 3 місяці.

Наш сервіс працює вже більше двох років на ринку, і завойовує все більше і більше позитивних відгуків і рекомендацій.

Ми завжди називають ціну на виклик або ремонт Вашої побутової техніки. У випадки поломки замінених запчастин протягом гарантійного обслуговування, виїзд і робота майстра проводитися безкоштовно, при дотриманні всіх гарантійних зобов’язань.

Мета нашого сервісу це Швидкий і Якісний ремонт і підключення, чистка бойлерів у Львові.Ми завжди намагаємося виконають заявки з максимальною швидкістю.