Усі без винятку нагрівальні прилади, котрі вступають у безпосередній контакт з водопровідною водою, складаються у своєрідній групі ризику. Пов’язано це з тим, що вода, що використовується споживачами в господарстві, далека від стандартів жорсткості і чистоти, а тому при нагріванні утворює наліт на внутрішній нагрівальної поверхні. Та ж проблема спостерігається і у газових приладів, зокрема – котлів. Однак, результат такого забруднення приблизно однаковий в обох випадках: нагрівальні елементи починають віддавати менше тепла, споживач при цьому намагається збільшити потужність їх роботи, правда, безуспішно. Підсумок – робота обладнання на знос, внаслідок чого воно не встигає іноді відпрацювати навіть гарантійний термін. Саме тому не варто недооцінювати необхідність чищення бойлерів і камери згоряння котла, що не тільки продовжить термін служби виробу, але й істотно скоротить витрати енерго-і газоспоживання.

Споживачі, які використовують бойлери та газові котли, часто недооцінюють швидкість, з якою утворюється накип на нагрівальних елементах, і ступінь загрози, яку цей процес представляє для обладнання. А будь-які рекомендації фахівців, що радять вчасно звертатися до послуг фахівців у цій галузі, наприклад, фірми з механічного очищення парових котлів Rendamax і Sutorvesstik, як мінімум, двічі на рік, – сприймаються як спроба «викачування грошей» і найчастіше ігноруються.

Ще один момент, через який власники не хочуть викликати фахівця для огляду та обслуговування бойлера або котла – поширена помилка, що це дуже тривалий процес, який надовго залишить квартиру без тепла або гарячої води. А між тим, це справа кількох годин, іноді й менше, можлива навіть чистка конденсаційних котлів без виведення з експлуатації. Для тих, хто ще сумнівається, пропонуємо зіставити час, необхідний для профілактичних робіт і той проміжок, який знадобиться, для купівлі та монтажу обладнання в разі виходу котла або бойлера з ладу, не кажучи вже про матеріальні витрати.

Потрібна очищення бойлера або котла? Вам сюди!

Трохи інформації для тих, хто вважає чистку котлів та бойлерів елементарної процедурою, не вартою того, щоб витрачати час і кошти на виклик кваліфікованого фахівця.

Процедуру профілактичного очищення бажано проводити до і після опалювального сезону (чистку котла на відпрацьованому маслі бустером достатньо виконувати раз на рік). У деяких випадках (наприклад, в районах з водою підвищеної жорсткості) рекомендується цю періодичність збільшувати в два рази. А тепер уявіть, скільки обладнання потрібно для того, щоб ця процедура відбулася: спеціальні інструменти, хімічні реактиви, машинки для чищення газогенераторних котлів Ferret. Це далеко не повний список! Купувати все самостійно? По-перше, дорого, по-друге – повний комплект займе місце, яке навряд чи є у вашому будинку зайвим. До того ж, «простий» спеціалізованого інструменту – не найкраще рішення для його нормальної експлуатації.

В цілях профілактики по догляду за бойлером і котлом краще всього запросити досвідчених фахівців, у яких, по-перше, є абсолютно все необхідне обладнання та матеріали, а по-друге – великий досвід роботи, що дозволяє провести навіть таку непросту процедуру, як розбирання і чищення котлів Rinnai від смол, шламу та іржі.

Крім того, всі спеціалізовані компанії, що надають подібного роду послуги, пропонують широкий перелік виконуваних операцій та їх можливих варіацій. Так, фахівці нашого центру завжди поцікавляться у клієнта, що він вважає за краще: чистку топкового простору вугільного котла йоржиком або проведення роботи щодо автономної системи опалення за допомогою сильнодіючих хімічних реактивів? Крім того, ми пропонуємо дійсно широкий спектр послуг, деякі з яких представлені на сучасному ринку в одиничному кількості і є досить специфічними (наприклад, чищення газового котла тривалого горіння Stropuva).

Що включає в себе очищення бойлерів і котлів?

Очищення котлів і бойлерів – це строго встановлена ​​послідовність дій, спрямована на досягнення максимальної працездатності певного приладу при його мінімальному енергоспоживанні. Виробляється вона різними способами, вибір яких залежить, як від типу обладнання, що очищується, так і від бажання самого клієнта. Так, безреагентна очищення води і підвісних котлів в котеджі заміського типу не передбачає використання хімікатів, очищення піролізного котла переважно виконується песькоструйкой, і тут вже побажання клієнтів в розрахунок не беруться. Однак іноді існує альтернатива: застосування механічної або хімічної чистки? І той, і інший спосіб мають, як певні переваги, так і недоліки. Наприклад, чистку котла Данко на дровах механікою краще довіряти тільки перевіреним фахівцям, до того ж, що надають гарантійні зобов’язання по своїх роботах. У той же час, чистку мідних котлів від вапняного нальоту, золи порошком можна проводити і самостійно, проте, при повній відсутності навичок від цієї затії все ж краще відмовитися і запросити компетентних фахівців (особливо, якщо робота пов’язана з використанням концентрованих хімічних речовин, які можуть бути небезпечні для людини).