Тепла підлога - система опалення, що забезпечує підігрів підлоги в приміщенні. Найбільш поширені електричні системи підігріву підлоги і водяні, що підключаються до центральної або місцевої системи опалення.

Електрична тепла підлога найбільш поширений варіант підігріву підлоги. У пристрій підлоги спеціальним способом укладається електричний нагрівальний кабель або плівка, до яких через терморегулятор підключається електрика. Зовні нагрівальний кабель нагадує звичайний кабель але його призначення – перетворювати протікає по ньому електричний струм в тепло. Для нагрівальних кабелів всі 100% потужності повинні бути перетворені в тепло, причому виділення цієї потужності на одиниці довжини кабелю (питоме тепловиділення) – найважливіший технічний параметр нагрівальних кабелів. Електричний кабельний тепла підлога представлений у вигляді нагрівальних секцій і нагрівальних матів. Нагрівальні секції монтуються в цементно-піщану стяжку, нагрівальні мати – безпосередньо в шар плиткового клею, на стару стяжку. У нагрівальних секціях та нагрівальних матах використовується кабель двох типів: одножильний або двожильний. При укладанні одножильного кабелю необхідно обидва його кінця повернути в одну точку, при укладанні двожильного кабелю повертати другий кінець кабелю у вихідну точку не потрібно. Електричні кабельні теплі підлоги випускаються у вигляді нагрівальних секцій, нагрівальних матів і кабелю на котушці. Відмінності між цими видами теплих підлог полягають в основному в способі монтажу.

Плівковий тепла підлога – одна з різновидів електричних теплих підлог є плівковий тепла підлога, де в якості нагрівального елемента застосовується спеціальна плівка, іноді звана матом (електричний мат). Плівка являє собою резистивний елемент, покладений між двох шарів лавсанової плівки. Гріюча плівка завдяки простоті монтажу може використовуватися для обігріву приміщень всіх типів в якості основного або додаткового опалення, а також для обігріву відкритих майданчиків. Розміщення гріючої плівки можливо на підлозі, стінах і стелі приміщення. Гріюча плівка може укладатися під будь-яке покриття і навіть під натуральний дерев’яний паркет. Електрична тепла полПленочний стать не є «інфрачервоним», і не має ні яких переваг перед іншими видами теплих підлог, тому що температура поверхні підлоги обмежена СНиП і не має вирішального значення, яким чином вона досягнута.
Основні характеристики плівкових електричних теплих підлог:
Джерело живлення: електрика 220 в
Товщина: 0,3 мм
Ширина метра погонного: 0,5 м або 0,8 м
Встановлена ​​потужність на м ²: 240 Вт
Нагрівальний елемент: модифікований графіт
Температура поверхні: до 60 ° C
Температура плавлення плівки: понад 210 ° C.

Водяна тепла підлога припускає укладання в підлозі труб, по яких пропускається гаряча вода від системи центрального або місцевого опалення. Укладені труби заливаються спеціальної цементною сумішшю – стяжкою, поверх якої укладається плитка. Використання водяної теплої підлоги має обмеження. По-перше, в багатоповерхових будинках з центральною системою опалювання їх установка заборонена у зв’язку з тим, що наявність водяної теплої підлоги в одній квартирі порушує загальну систему опалення. У період відключення гарячого водопостачання водяна тепла підлога не працює. Водяна тепла підлога вимагає облаштування товстої стяжки, що не завжди прийнятно для приміщень з невисокою стелею. Крім того, водяна тепла підлога, при неякісному монтажі, призводить до протікань.

Тепле Напольное покриття,
як правило, системи теплої підлоги укладаються під кахельною плиткою, оскільки поверхня плитки сприймається людиною як холодна, і також тому, що плитка забезпечує відмінну теплопередачу і не чутлива до тривалого впливу тепла. Також тепла підлога укладається під мармур, керамограніт. Дерев’яна підлога та килимові покриття володіють значно меншою теплопровідністю, тому зазвичай не потребують підігріву. Якщо ж організується опалення за допомогою системи «тепла підлога», то дерево і килими не підходять через те, що погано передають тепло від нагрівального елемента в приміщення і при цьому можуть виникати негативні ефекти (розсихання дерева, виділення синтетичними килимами шкідливих речовин і т. д.). У квартирах і приватних будинках тепла підлога влаштовується на кухнях, у ванних і туалетних кімнатах, в коридорах і на балконах.