Щоб вам було більш зрозуміло, що, як і в якому порядку буде робитися, щоб укладання теплої підлоги була грамотною і технологічно правильною, ми коротко опишемо схему виконання робіт. Виробляти їх можна тільки після закінчення штукатурних робіт у приміщенні. Укладання теплої підлоги вимагає твердої руки сантехніка, так як будь-які недоробки будуть нагадуванням сусідам знизу на стелі, а вам на підлозі.

Укладання теплої підлоги під плитку – схема виконання робіт
Першим кроком, як і в будь-якому відповідальній справі, будуть проектні роботи. У даному випадку – вибір схеми укладання трубок і місця розташування датчиків, термостатів, насосів. Існує вимога – в місці, де передбачається розміщення дуже важких меблів або предмета (наприклад, піаніно, рояля), трубки не ставляться взагалі, щоб виключити тиск на нагрівальні елементи, або ж за спеціальною посиленою схемою, яку розрахувати може тільки фахівець. Монтажний короб для датчиків частіше встановлюється у спеціальній стінній ніші або в кухонних меблів.
Далі. Обов’язково треба провести гідроізоляцію бетонної основи – добавкою спеціальної присадки в вирівнюючий шар бетону і установкою демпферною стрічки по периметру приміщення – для запобігання температурних деформацій. Можна також використовувати ПЕ-плівку товщиною більше 250 мкм, з нахлестом в місцях стику не менш 15 см і фіксування її скотчем.
Укладання теплої підлоги під плитку припускає влаштування теплоізолюючого шару для виключення тепловтрат, наприклад, пінофола або теплоізоляційних монтажних плит. Навіщо гріти, припустимо, підвал під приміщенням або стелю сусідам знизу, адже при цьому втрачається майже 30% тепла. Тепловідбивний матеріал укладається безпосередньо на поверхню чорнової підлоги, попередньо переконавшись в його рівній горизонтальній поверхні.
Наступний етап – розмітка схеми укладання трубок. Місця, де буде стояти меблі або стояти сантехнічне обладнання, треба виключити зі схеми і виділити чимось яскравим. Розмітка повинна повністю збігатися зі схемою на папері (обов’язково її зберігайте!), Неприпустимі перетину трубок і їх зіткнення.
Поверх схеми встановлюється металева армована сітка, яка служить для рівномірного розподілу тиску і кріплення трубок.
Укладання водяної теплої підлоги залежить також від матеріалу обраних вами труб. Поліетиленові трубки більш гнучкі і довготривалі, але металопластикові маю велику тепловіддачу, тобто більш економічні. Вибирати вам. Схема установки – за бажанням: змійка, спіраль, зигзаг. Стики обов’язково захищати металевими гільзами. Відстань між трубками – від 10 см до 30 см (оптимально -15 см). Від стін – відступи в 15-20 см. Загальна довжина труб – не більше 100 м. Або треба встановлювати кілька контурів у підлозі (тоді потрібен розподільна шафа з колектором в коробі). Закріплення труб можливо кількома способами: хомутами до арматурної сітці, гарпунами до шару теплоізоляції або за допомогою монтажного клею.
Наступний етап дуже відповідальний – підключення до джерела гарячої води, установка насосів, підключення електроустаткування. Це окрема тема і виконувати цю процедуру може тільки кваліфікований сантехнік, який має допуск до електротехнічним роботам. Він же виробляє випробувальну перевірку системи – витримки не менше 48 годин під тиском.
Якщо система повністю герметична – можна приступати до установки фінішної стяжки. Обов’язково встановлюється металева сітка (перетин 3мм і більше, осередок – 10х10 см) з урахуванням деформаційних швів. Можна взяти сучасну новинку – фиброволокно, яке укладається прямо в розчин. Стяжка виконується зі звичайного бетону з пластифікатором (30-35 мм) для еластичності і вирівнювання підлоги. Без пластифікатора – не менше 50 мм. Або застосовуються спеціальні готові сухі суміші. Повністю треба виключити порожнечі, які можуть значно знизити ефективність обігріву і знижують термін експлуатації системи.
Після повного застигання стяжки – 7 днів витримки під плівкою і не менше 28 днів сушіння на повітрі, можна встановлювати фінішне покриття підлоги, в даному випадку плитку або керамограніт.

З прикладами укладання теплої водяної підлоги ви можете ознайомитися в розділі Сантехнічні роботи