Металопластикові труби

У даній статті піде мова про монтаж металопластикових труб своїми руками за допомогою різьбових фітингів.

Перевагами з’єднання та підключення труб за допомогою спеціальних фітингів є те, що при цьому не потрібно нарізка різьби, і сам процес займає небагато часу. Однак специфіка виробництва труб з металопластику передбачає досить акуратне з ними звернення, а також суворе дотримання всієї технології монтажу. Важливим це є насамперед від того, що в переважній більшості випадків потрібно прихована прокладка трубопроводу, яка не допускає найменшого порушення герметичності. У продажу в даний час є широкий асортимент фітингів (фасонних частин) для металопластикових труб.

Коли вам буде потрібно встановити фітінг, радимо звернути увагу на рівень якості різьблення. Слід врахувати, що ділянки, де зірвана різьба, допускаються тільки тоді, коли в сумі їх довжина становить не більше 10% від загальної протяжності різьблення. Торці фітингів обов’язково повинні володіти рівною формою і бути перпендикулярними осі виробу. Різьблення не повинна містити задирок.

Всі фітинги залежно від способу їх під’єднання до труби підрозділяють на різьбові (гвинтові) і пресують.

При застосуванні різьбових фітингів з’єднання досягається завдяки тиску, що створюється на розімкнутому Розтискні кільці при закручуванні гайки. Щоб корпус фітинга щільно з’єднувався з наконечником, передбачається спеціальна прокладка.